תודה על שקבעתם למשרדנו דירוג מעולה בגוגל
נשמח להמשיך לתת לכם שירות מקצועי, אדיב והוגן

ייפוי כוח מתמשך והתפתחות משפט הזקנה

הארכת תוחלת החיים הביאה עמה שאלות נוקבות בכל התחומים והצריכה פתרונות לבעיות אשר נוצרו בעקבותיה. חלק מהפתרונות ניתנים ע"י משפט הזקנה שהתפתח מאוד בשנים האחרונות בעולם המערבי בכלל, ובישראל בפרט. מוסדות אקדמיים רבים פתחו סמינריונים וסדנאות בתחום זה ובשנים האחרונות נחקקו בישראל חוקים ותקנות רבות במטרה לתת מענה לשאלות מוסריות ואחרות.

כלי חקיקתי בולט בתחום זה הנו ייפוי הכוח המתמשך

הרעיון המוסרי המרכזי העומד מאחורי ייפוי כוח מתמשך הוא הרצון לתת לאדם בגיר להחליט באשר לבריאותו, רכושו ותחומים רבים נוספים הקשורים לחייו כשהוא בריא ובמצב גופני ונפשי טוב. החלטות אלו אשר גובו באמצעות ייפוי כוח מתמשך ימומשו במקרה בו יהיה האדם במצב של אי כשרות.

 

ייפוי הכוח המתמשך יכול להיערך רק באמצעות עו"ד שהוסמך לכך על ידי לשכת עורכי הדין והאפוטרופוס הכללי, הוא יופקד בידי הרשויות ויכנס לתוקף במצבים עתידיים מסוימים כמו שטיון, מוגבלות נפשית או גופנית וכדומה.

 

למי נועד ההליך ומה יתרונותיו?

ההליך נועד למעשה לאנשים, צעירים ומבוגרים כאחד, המעוניינים להבטיח כי רצונותיהם ימשיכו להתקיים, במידה והם עצמם יהיו במצב בו אינם כשירים עוד להחליט כרצונם.

ייפוי הכוח המתמשך מקנה למעשה לאדם את האפשרות "לשלוט בעתידו" במובן זה שהוא יוכל להחליט, בעת שהוא בריא וכשיר, מי יהיה ממונה עליו ועל נכסיו וכיצד יפעל בא כוחו. החלטותיו אלו יכובדו במלואן ביום בו יקבע כי הוא אינו כשיר להחליט עבור עצמו.

מנגנון ייפוי הכוח המתמשך יוצר מעין מסגרת הגנה לאותו אדם אשר הפך לא כשיר בעזרתה יוכל לוודא כי החלטותיו, שקיבל בעצמו כאשר היה בריא, ימומשו כפי שרצה.

עו"ד מיכאל פפה ועו"ד רותם פפה הוסמכו ע"י הרשויות להכנת ייפוי כוח מתמשך ועושים כן עבור לקוחות המשרד.

משרדנו ישמח לעזור ולייעץ בנושא ייפוי כוח מתמשך ולענות על כל שאלה אחרת הקשורה לתחום משפט הזקנה.

 

ליצירת קשר עם עו"ד מיכאל פפה ו/או עם עו"ד רותם פפה יש לפנות למשרדנו בטלפון : 04-8381408 או באמצעות דף יצירת קשר באתר

 

 

מידע נוסף אודות ההליך מצוי באתרים הבאים

1. סרטון החלופות לפי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות.

2. קישור לאתר משרד המשפטים: https://www.gov.il/he/service/continuous_power_of_attorney

משרד עו"ד מיכאל פפה  |  טלפון: 04-8381408  |  פקס: 04-8371353  |  Email: pappe@pappelaw.com